Make your own free website on Tripod.com
         İnsanlar kendilerini anlatmaya başladıklarında benim hayatım romandır diye söze başlarlar.Benim roman yazmak gibi bir amacım yok. Yalnız sayfamı ziyaret edenlere biraz olsun kendimi tanıtmayı amaçlıyorum.İnsanlar ilk tanıştıklarında "hemşerim nerelisin" diye sorarlar. İnternetde yeni insanlarla tanışmanın bir aracı.
     Nüfus kaydıma göre 15/04/1968 tarihinde  Sinop'un Ayancık ilçesinin Söküçayırı köyün
de dünyaya geldim.Ancak Anama göre 1967 yılının kiraz ayında doğmuşum.Bu nedenle ne yükselen ne de alçalan burcumu biliyorum.İlkokula köyde başladım.Birinci sınıfı bitirdiğimde askerden sonra İstanbul'a iş bulmaya giden ağabeyim Bayram köye geldi.Karar vermişti. Yengem Meliha'yıda alıp İstanbul'a yerleşecekti.Çocukları olmadığından bizlerden birini yanlarında götürmek ve okutmak istiyorlardı. İkiz kardeşim Emine ile yaş olarak en uygun adaylar bizlerdik.Benden iki yaş büyük olan Cemal ağabeyim ve ablalarım Aysel ve Sultan'ın hiç şansları yoktu.Çünkü onlar köyde bir işe yarıyorlardı.O zamanlar çok küçük olan kardeşlerim Murat ve selma'nında şansları yoktu.Yengem kız olması nedeniyle terçihini Emine'den yana koydu.Ancak ağabeyimin dediği oldu.1975 yılında taşı toprağı altın oldu
ğu söylenen İstanbul'a geldik.Böylece okuma, büyük okullara (ağabeyim ve yengemin katkılarıyla)  gitme şansını yakaladım.Öyleki, 9 kardeş içersinde, okuma imkanını yakalayabilen yalnız ben idim.
   1979 yılında Haznedar İlkokulundan,1982 yılında Haznedar Ortaokulundan,1985 yılında İstanbul Bahçelievler Lisesinden,1989 yılında İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 1990 yılında hakimlik imtihanını kazandım.Aynı yıl aralık ayında 217 dönem olarak askere gittim.Askerliğimi Çanakkale'nin Ezine ilçesinin Geyikli beldesindeki Denizer Eğitim taburunda asteğmen olarak yaptım.Askerlik dönüşü 1992 yılında  evlendim.1994 yılında hakimlik stajını tamamlayarak Artvin'in Borçka ilçesine hakim olarak atandım Burada 3 yıl görev yaptıkdan sonra 1997 yılı kasım ayında Ardahan'ın Çıldır ilçesine atandım.Halen bu yerde görev yapıyorum.
  Sevgi ve saygılarımla
                                                  Önsöz / İnternet ve Hukuk Hukuk Rehberi  /   Hukuk Siteleri /Çıldır Adliyesi  Katkıda Bulunanlar
                                              Hukuk ve edebiyat Ceza Hukuku  /  Özel Hukuk  /  Programlar   Yargı Haberleri  / İnternetdeki Hukukcular
                                                                                                        HABERLEŞME   MERHABA    ANA SAYFA